קלנועית מתקפלת זו קלנועית בדיוק כמו שאר סוגי הקלנועיות, אבל עם הבדל אחד ניכר – יש לה את היכולת להתקפל לצורה קומפקטית מה שנותן לה את האפשרות להיכנס למקומות קטנים כמו לדוגמא תא מטען של מכונית, ללא כל צורך ברמפה או במקום גדול במיוחד.

באופן כללי קלנועיות מתקפלות בנויות לשם כך שתוכלו לאחסן אותן בקלות בזמן שאתם טסים במטוס, נוסעים ברכבת, שטים בקרוז בספינת תענוגות, או פשוט נוסעים באוטו שלכם. הקלנועית פשוט מתקפלת במהירות וניתן לאחסן אותה ללא כל בעיה.

חוץ מהעובדה שאפשר לאחסן בקלות קלנועיות מתקפלות, הן גם בעלות משקל קל במיוחד, דבר שגורם להן להיות מאוד נוחות לסחיבה. קלנועיות מתקפלות יכולות לנוע בין משקלים של 15 ל- 30 קילו, והן אינם דורשות שום פירוק והרכבה. כך שלא משנה לאן ואיך אתם נוסעים, קלנועית מתקפלת קלת משקל תהיה תוספת מאוד נוחה לנסיעות שלכם.

הסוגים השונים של קלנועית מתקפלת

כרגע ישנם בשוק שני סוגים עיקריים של קלנועיות מתקפלות. הסוג הראשון הוא קלנועית מתקפלת ידנית, הסוג הזה דורש מהמשתמש לקפל בעצמו את הקלנועית.

הסוג השני הוא קלנועית מתקפלת אוטומטית, הסוג הזה מתקפל באופן אוטומטי בלחיצת כפתור, לרוב הוא יגיע עם שלט רחוק, אך ניתן גם ללחוץ על כפתור הממוקם על גבי שלד הקלנועית ובכך לקפל אותה באופן אוטומטי גם בדרך זו.

דגמים של קלנועית מתקפלת ידנית לרוב יהיו זולים יותר מאשר קלנועית מתקפלת עם שלט, והם לרוב יהיו עמידים יותר לתקלות משום שהם פחות מסתמכים על חלקים אלקטרוניים.

קלנועיות מתקפלות אוטומטיות נהדרות לאנשים אשר חסר להם את הכוח הפיזי הנדרש כדי לקפל ולהרכיב את הקלנועית באופן ידני. לרוב הן גם יגיעו עם יותר פיצ'רים משום שסוג זה נחשב ליוקרתי יותר. קלנועיות מתקפלת אוטומטית מגיעה עם שלט רחוק ולרוב גם עם אפשרות לקיפול אוטומטי דרך לחיצה על כפתור הממוקם על הקלנועית עצמה.

כמו כן ישנו סוג שבו הקלנועית מתקפלת לצורה של מזוודה ואז ניתן לגלגל אותה ממקום למקום בדיוק כמו כל מזוודה רגילה. סוג זה נקרא קלנועית טרולי, לחצו כאן כדי לקבל מידע נוסף על קלנועית טרולי.

איך לבחור את הקלנועית המתקפלת המתאימה לכם

כאשר מחפשים לרכוש קלנועיות קטנות מומלץ מאוד לקחת את הזמן ולעבור על כל הפרטים כדי שתהיו בטוחים שאתם קונים את הקלנועית שמתאימה לכם. כאשר מחפשים קלנועית מתקפלת אנו ממליצים לשים דגש על הפרטים הבאים:

  • משקל כולל – המשקל הכולל של הקלנועית הוא גורם מכריע, אתם צריכים לוודא שהקלנועית קלה מספיק כדי שהאדם המשתמש בקלנועית או האדם אשר מסייע לו יוכלו להרים אותה בנוחות.
  • קיבולת משקל – המשקל של האדם אשר משתמש בקלנועית צריך להיות נמוך יותר מהמשקל אשר הקלנועית מסוגלת לסחוב, אחרת אתם מסתכנים בביצוע של נזק לקלנועית. אנו ממליצים לרכוש קלנועית עם מרווח ביטחון של לפחות 25 ק"ג בין המשקל של המשתמש למשקל המרבי שהקלנועית מסוגלת להכיל.
  • רוחב מושב – חשוב לבדוק שרוחב המושב מאפשר ישיבה נוחה לאדם אשר הולך להשתמש בקלנועית. אנו ממליצים לבדוק ואפילו לנסות לשבת במספר כיסאות שונים, כדי לוודא שאכן הכיסא נוח ורחב מספיק כדי לספק תמיכה ונוחות מרביים.
  • טווח נסיעה – לכל הקלנועיות בסופו של דבר נגמרת הבטריה וצריך לטעון אותה מחדש. קלנועיות מתקפלות בעלות טווח נסיעה שונה מקלנועיות גדולות המכילות לרוב בטריות רבות וגדולות יותר. חשוב לבדוק מה טווח הנסיעה שהקלנועית מסוגלת לבצע בטעינה אחת בלבד.
  • מהירות מירבית – קלנועיות מתקפלות מגיעות מצוידות בכפתורי שליטה על המהירות, בכך מאפשרות לכם לשלוט בצורה אופטימלית במהירות הנסיעה. המהירות המרבית של הקלנועית הוא פרט שחלק מהרוכשים ירצו לשים עליו דגש, בייחוד אלו אשר אוהבים לנסוע יותר במהירות.
  • אורך, רוחב וגובה כולל – בהתאם לאיך שאתם הולכים לאחסן ולנייד את הקלנועית, למימדים שלה יש אפקט מכריע בנושא. כאשר אתם יודעים את הגודל המדויק של הקלנועית כאשר היא מקופלת, יש לכם את היכולת לדעת במדויק האם היא אכן תיכנס במקום האחסון המיועד שלה.
אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

מאמר זה וכל התוכן באתר רכבי אמירים נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקלנועיות החשמליות. בשביל שיהיה לכם את כל המידע שצריך כדי לקבל החלטה מושכלת ומשתלמת, וכמובן כדי שתמצאו את הקלנועית שהכי מתאימה לכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.