איך לבחור קלנועית לנסיעה בתוך הבית

  להצעת מחיר על קלנועית השאירו פרטים או התקשרו:
  077-803-6500


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  קלנועית לבית זהו סוג קלנועית שבנויה ומותאמת לנסיעה בתוך בית או דירה. קלנועית לבית לרוב תהיה טיפה גדולה יותר מקלנועית מתקפלת ונוחה יותר לישיבה למשך זמן ממושך יותר. בגלל שקלנועית לבית לא נועדה לקיפול והרכבה, יש לה יתרונות מסוימים על קלנועיות מתקפלות. כמו כן המשקל של הכלי הוא פחות בעייתי בקטגוריה זו.

  YouTube video

  הנה כמה גורמים מרכזיים שצריך לקחת בחשבון כאשר בוחרים קלנועית לתוך הבית:

  מבנה גלגלים

  לקלנועיות יש בדרך כלל מבנה של 3 גלגלים או 4 גלגלים, ללא קשר לגודל הקלנועית. קלנועית לנסיעה בתוך הבית, לרוב תהיה עם 3 גלגלים. מבנה של 3 גלגלים הוא המוצלח ביותר לשימוש בתוך הבית, בגלל שהוא מאפשר רדיוס פנייה קצר, ובכך נותן מרחב תמרון גדול יותר לנסיעה בתוך הבית.

  כמו כן ישנם דגמי קלנועית עם 4 גלגלים שמותאמים במיוחד לשימוש בתוך הבית. הגלגלים יכולים לבצע פניות חדות במיוחד, ולגרום לקלנועית להסתובב על המקום. ישנו סוג מסויים של קלנועית מתקפלת לצורת מזוודה אשר מגיע בגרסת 3 גלגלים וכמו כן גם בגרסת 4 גלגלים.

  בטריות

  קלנועית לבית לרוב תגיע עם 2 בטריות של 12 וולט, אשר מחוברות יחדיו כדי לתת כוח כולל כל 24 וולט. בכך הן מספקות כוח חשמלי רב למנוע ולחלקים החשמליים של הקלנועית.

  בטריות אלו נטענות בדיוק כמו כל שאר הבטריות של קלנועיות, פשוט מחברים את המטען לשקע הייעודי ומתבצעת הטענה אוטומטית עד שהבטריה מגיעה לטעינה מלאה. לרוב לוקח לבטריות בין 5 ל- 8 שעות להגיע לטעינה מלאה, כל זאת בהתאם לסוג הבטריה והמטען. רוב האנשים מחברים אותם לטעינה במהלך הלילה, כדי שיהיו מלאות לגמרי בבוקר שלמחרת.

  שלדה

  שלדת הקלנועית עשויה מצינור אלומיניום מרובע או עגול, כאשר קיבולת המשקל המקסימלית של קלנועית לבית לרוב תהיה באזור ה- 135 ק"ג. אורך השלדה יכול להשתנות בהתאם לדגם שתבחרו, אבל חשוב לדעת שככל שהשלדה ארוכה יותר, כך זה יותר פוגע ברדיוס הפנייה וגורם לקלנועית להיות פחות מותאמת לנסיעה בתוך הבית.

  כמו כן ניתן לפרק לחלקים קלנועית לבית, לצורך הובלה ממקום למקום. אבל הרכיבים שלה כבדים יותר מאשר קלנועית מתקפלת, וגם הקיפול עצמו לרוב יהיה פחות נוח.

  YouTube video

  צמיגים

  גודל הצמיגים של קלנועית לבית יכול להיות בקוטר של 9 אינץ' אבל לרוב הם יהיו בקוטר של 10 אינץ' ורוחב של 3 אינץ'. הגלגלים יכולים להיות ממולאים באוויר או בקצף מיוחד, מילוי אוויר נותן נסיעה מעט נוחה יותר מאשר גלגלי קצף. 

  כמו כן גלגלי אוויר זולים יותר להחלפה, אבל צריך לוודא שהם מנופחים בכמות נכונה כדי שהקלנועית תוכל לתפקד כראוי. כאשר הגלגלים אינם מספיק מנופחים, הם גורמים למנוע לעבוד קשה יותר ולבטריה להתרוקן מהר יותר, ובכך מקצרים את טווח הנסיעה של הקלנועית.

  מושב הנהג

  המושבים של קלנועיות לבית לרוב נוחים למדי, ברוב הדגמים מדובר על מושבים מרופדים כראוי, אשר מספקים נוחות גבוה לישיבה לאורך זמן רב. לחלקם יש אפשרות כיוונון של משענת הגב, להגברת הנוחות, ולרוב הדגמים יש משענות יד מרופדות. 

  כדי להקל על כניסה ויציאה מהמושב, משענות היד ניתנות לקיפול מעלה, ובכך הן מפנות את המעבר. כמו כן המושב עצמו יכול להסתובב, כדי לתת הקלה נוספת לנוסע בעת הכניסה והיציאה מהקלנועית.

  יקיר מלול

  כותב המאמר: יקיר מלול

  מאמר זה וכל התוכן באתר רכבי אמירים נכתב על ידי יקיר מלול ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקלנועיות החשמליות. בשביל שיהיה לכם את כל המידע שצריך כדי לקבל החלטה מושכלת ומשתלמת, וכמובן כדי שתמצאו את הקלנועית שהכי מתאימה לכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  דגמי קלנועיות שיכולים לעניין אותך