כיצד לבחור קלנועית מתקפלת לטיסה

  להצעת מחיר על קלנועית השאירו פרטים או התקשרו:
  077-803-6500


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  במאמר זה נעבור על כל מה שצריך לדעת לפני שקונים קלנועית מתקפלת לטיסה: אילו סוגים של קלנועיות מאושרות לטיסה, ההבדלים הקיימים בין הקלנועית השונות, מה צריך לדעת לפני שקונים קלנועית חדשה ועוד.

  בממוצע, קלנועית מאושרת לטיסה עולה כ- 7,000 ₪ עד 12,000 ₪. המחיר עשוי להשתנות בין הסוגים השונים. קלנועיות עם שלט עולות כ- 12,000 ₪, והקומפקטיות יותר באזור ה- 7,000 ₪. 

  דגמי קלנועית מאושרת לטיסה

  קלנועית מתקפלת מומלצת

  קלנועיות סטנדרטיות, אלו שאינן מתקפלות וקומפקטיות, עשויות לגרום לכך שימנעו מכם לעלות לטיסה. לכן, על מנת שיהיה ניתן להעלות את הקלנועית למטוס יש לעמוד בדרישות הבאות:

  • קלנועית קלת משקל: על הקלנועית להיות קלת משקל ולא לחרוג מהכמות המותרת. יש לברר זאת עם חברת התעופה איתה נוסעים, כדי שלא יווצר שבו לא יעלו אתכם לטיסה. כדאי לבחור בקלנועית שתתפוס כמה שפחות נפח במטוס. במרבית חברות התעופה, על הקלנועית לתפוס לא יותר ממושב אחד במטוס. 
  • קלנועית קלה לקיפול: על הקלנועית להיות קומפקטית וקלה לקיפול ככל הניתן. כך, שלא יווצר מצב בו לא יהיה ניתן לקפל את הקלנועית עקב עומס נוסעים במטוס. או, לחילופין, במטוסים בהם לא קיים מרווח רב בין המושבים. על כל פנים, קלנועית קלה לקיפול תהפוך את חווית הטיסה לנעימה יותר. 
  • סוג הקלנועית: חברות תעופה מסוימות עשויות לאפשר עלייה למטוס רק עם סוגים מסוימים של קלנועיות. ישנם שלושה סוגים של קלנועיות: סטנדרטית, מתקפלת וקומפקטית. יש לברר עם חברת התעופה טרם הטיסה אם ניתן להעלות את הקלנועית למטוס.

  קלנועית מתקפלת עם שלט

  קלנועית מתקפלת עם שלט זו קלנועית נוחה מאוד לטיסות. מדובר על קלנועית מתקפלת או נפתחת על ידי לחיצת כפתור בלבד. מה, שלמעשה, מייתר את הצורך לקפל אותה ידנית ואת כל הטרחה הכרוכה בכך. זה קריטי ביותר עבור אנשים נכים או אלו המתקשים לבצע פעולות יומיומיות. עם זאת, קיימת האפשרות לקפל את הקלנועית באופן ידני, אם יש צורך בכך. 

  קלנועית מתקפלת למזוודה

  מדובר על קלנועיות שניתן לקפל אותן לצורת מזוודה וכך קל מאוד לקחת אותן לנסיעות וטיסות משום שהן קלות מאוד לסחיבה ולאחסון. מהסיבה הזו, קלנועית זו ידועה גם בשם "קלנועית טרולי". ישנן קלנועיות מתקפלות למזוודה באופן אוטומטי על יד לחיצת כפתור על גבי הקלנועית או בשלט רחוק. וישנן קלנועיות אשר מתקפלות לצורת מזוודה באופן ידני. לרוב הקלנועיות האוטומטיות יהיו יקרות יותר מהקלנועיות הידניות.

  קלנועית מתקפלת קלת משקל

  קלנועית מתקפלת לטיסה קלת משקל בנויה כך שיהיה ניתן להעלות אותה למטוס. בנוסף לכך, ניתן גם להכניס אותה לתא המטען ברכב ולעלות איתה לרכבת ללא צורך ברמפה. יתרון משמעותי הקיים בקלנועיות מסוג זה הוא שהן קלות מאוד להתניידות והן קלות לנשיאה. בממוצע, קלנועית מתקפלת קלת משקל שוקלת כ- 15 עד 30 קילו. מה, שלמעשה, מייתר את הצורך להרכיב ולפרק אותה כל פעם מחדש. 

  מה חשוב לדעת לפני שבוחרים קלנועית מתקפלת מאושרת לטיסה? 

  להלן הדברים החשובים ביותר אותם יש לדעת לפני שקונים קלנועית מתקפלת לטיסה:

  • מחיר הקלנועית: יש לקחת בחשבון שקלנועיות משוכללות יקרות יותר ומחירן הממוצע הוא כ-12,000 ₪. לכן, אם אין לכם צורך בשלט רחוק, כדאי לשקול קלנועיות מתקפלות רגילות. קלנועית מתקפלת למזוודה תעלה כ-9,000 ₪ בממוצע. קלנועיות מתקפלות קלות משקל הינן זולות יותר ומחירן כ-7,000 עד 8,000 ₪
  • מושב הקלנועית: יש לוודא כי המושב גדול מספיק ומרווח לפני שקונים קלנועית חדשה. 
  • קיבולת הקלנועית: יש לבדוק קיבולת המשקל המקסימלית של הקלנועית טרם הקנייה. במילים אחרות, הכוונה היא למשקל המקסימלי אותו הקלנועית יכולה לשאת. על האדם לשקול פחות מכמות המשקל המקסימלית. 

  ההחלטה איזו קלנועית מתקפלת לטיסה כדאי לקנות עשויה להשתנות בהתאם לצרכים האישיים. קלנועיות משוכללות יותר עם שלט רחוק מתאימות לנכים ולאלו שברשותם קשיים גופניים. כתוצאה מכך, מחירן גבוה יותר. קלנועיות מתקפלות, בפרט אלו שמשקלן נמוך יותר, זולות יותר משמעותית. כמו כן, יש לבדוק טרם הטיסה אם ניתן להעלות את הקלנועית למטוס. הדרישות עשויות להשתנות בין חברות התעופה השונות. 

  יקיר מלול

  כותב המאמר: יקיר מלול

  מאמר זה וכל התוכן באתר רכבי אמירים נכתב על ידי יקיר מלול ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקלנועיות החשמליות. בשביל שיהיה לכם את כל המידע שצריך כדי לקבל החלטה מושכלת ומשתלמת, וכמובן כדי שתמצאו את הקלנועית שהכי מתאימה לכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  דגמי קלנועיות שיכולים לעניין אותך