דף הבית / מדריכים / איך לבחור מצבר אמין לקלנועית?

איך לבחור מצבר אמין לקלנועית?

  לקבלת הצעת מחיר והכוונה על קלנועית השאירו פרטים:


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש באתר.

  מצבר הקלנועית הוא מה שיסחוב אותה ויגרום לה לנסוע בצורה רציפה ממקום למקום, לכן חשוב לדעת אילו סוגי מצברים ישנם כיום לקלנועיות ומהם אפשרויות הבחירה שיש לכם. כמו כן חשוב לדעת כיצד לטעון אותם בצורה בטוחה, כדי להאריך את אורך חייהם ולדחות כמה שאפשר את ההחלפה שלהם.

  סוגי מצברים לקלנועיות

  כל המצברים של הקלנועיות ניתנים לטעינה מחדש, אבל כנראה שיהיה צריך להחליף אותם לאחר תקופה מסוימת, לרוב זה יהיה בין שנה לשלוש שנים. חשוב להקפיד לטעון את המצבר בעזרת החיבור המובנה שמגיע עם הקלנועית.

  מצבר של קלנועית יחזיק זמן רב יותר אם לא תגיעו איתו לעתים קרובות לריקון מלא. במידה ותקפידו להטעין את המצבר לעיתים תכופות יותר, ולא תשאירו אותו ללא טעינה ליותר מיום אחד או יומיים, זה יגדיל משמעותית את אורך החיים שלו.

  ישנם 3 סוגים מרכזיים של מצברים לקלנועיות:

  1. מצברי עופרת חומצה: אלו מצברים זולים יותר, קלים יותר, שמחזיקים זמן רב יחסית, אבל הם דורשים את התחזוקה הרבה ביותר. הם מכילים שילוב של מים ואלקטרוליט שזקוקים לבדיקות תכופות ומילוי.
  2. מצברי ג'ל פריקה עמוקה: אלו מצברים טיפה יקרים יותר אשר מחזיקים זמן מועט יותר מאשר מצברי החומצה. אבל אי אפשר לשפוך אותם בטעות, הם בטוחים יותר, והם אינם דורשים תחזוקה. הם נחשבים כיום למצברים הנפוצים ביותר לשימוש בקלנועיות זוגיות גדולות, וכמו כן גם בקלנועיות קטנות יותר.
  3. מצברי AGM: מצברים אשר משתמשים בטכנולוגיה חדישה יותר, והם היקרים ביותר מבין השלושה. הם אינם נשפכים או דורשים תחזוקה, והם גם עמידים יותר בפני מכות ותזוזות.

  במידה ואינכם בטוחים איזו סוג מצבר הקלנועית שלכם צריכה, בדקו עם היצרן או המשווק שדרכו רכשתם את הקלנועית.

  טעינה של מצבר הקלנועית

  מד טעינת המצבר שנמצא בלוח המכוונים שלכם, יתן לכם את מצב טעינת הבטריה הנוכחי. וכך תדעו עוד כמה בטריה נשארה לכם. לרוב זה יהיה מד שמחולק לפי צבעים, כאשר הצבעים האדומים יותר נמצאים באזורים שבהם טעינת הבטריה מגיעה לסיום. מומלץ לוודא שהמצבר טעון במלואו לפני שאתם מתחילים את הנסיעה.

  רוב הקלנועיות מאפשרות טעינה של המצבר ללא הוצאה שלו מגוף הקלנועית. פשוט מחברים את כבל המטען לשקע הייעודי אשר נמצא בגוף הקלנועית. כדאי שיהיה לכם מקום ייעודי שבו ניתן להחנות את הקלנועית ולטעון אותה למשך זמן. חשוב שהמקום יהיה גדול מספיק כדי שתוכלו להיכנס ולצאת עם הקלנועית בבטחה, וגם שתהיה לכם גישה נוחה לנקודת חשמל.

  טווח הנסיעה של המצבר

  ישנם גורמים רבים אשר יכולים להשפיע על טווח הנסיעה שהמצבר יאפשר לכם לנסוע בטעינה אחת. הגורמים שיכולים להשפיע הם:

  • נסיעה בעליות וירידות תלולות
  • מצב מזג האוויר (בעיקר בחורף)
  • המשקל שלכם ושל הנוסעים אשר מתלווים אליכם
  • ציוד ומטען כבד שאתם מעמיסים על הקלנועית
  • גיל המצברים

  עליה למטוס עם מצבר

  במידה ויש לכם קלנועית מתקפלת ואתם מעוניינים לקחת אותה איתכם למטוס כאשר את יוצאים לחופשה, וודאו שיש לקלנועית ולמצבר שלכם אישור עליה למטוס. במידה וישנו אישור שכזה לא צריכה להיות לכם בעיה לעלות עם המצבר למטוס. במידה ואין, רשות שדות התעופה לא תאפשר לכם לקחת איתכם את הקלנועית שלכם.

  צריכים מצבר לרכב? פנו לחברת טופ מצברים עד הבית

  אלמוג קינן

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  מאמר זה וכל התוכן באתר רכבי אמירים נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקלנועיות החשמליות. בשביל שיהיה לכם את כל המידע שצריך כדי לקבל החלטה מושכלת ומשתלמת, וכמובן כדי שתמצאו את הקלנועית שהכי מתאימה לכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  דגמי קלנועיות שיכולים לעניין אותך