דף הבית / מדריכים / איך לנפח גלגל של קלנועית

איך לנפח גלגל של קלנועית

  לקבלת הצעת מחיר והכוונה על קלנועית השאירו פרטים:


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש באתר.

  אחת הבעיות הנפוצות ביותר בצמיגי קלנועיות היא שהם יכולים לסבול מחוסר אוויר. זהו יותר מסתם מטרד, שכן הוא דורש מהנהג לעצור ולבצע את המשימה גוזלת הזמן של ניפוח ידני של הצמיגים. לאנשים רבים לא קשה לעשות זאת בעצמם, אך חלקם עשויים למצוא את זה בלתי אפשרי או לא נוח, הכל בהתאם למצבם הפיזי.

  הבעיות הנפוצות ביותר עם צמיגי קלנועית

  הבעיות הנפוצות ביותר עם צמיגי קלנועית הן שבסיס השסתום יכול להתרופף, מה שיגרום לצמיג לאבד אוויר. בדרך כלל קל לתקן זאת על ידי הידוק בסיס השסתום בעזרת מפתח ברגים.

  הבעיה הנוספת היא שמכסה בסיס השסתום עלול להיתקע או להיות קשה להסרה מכיוון שהוא חוזק יותר מדי פעמים. במקרה כזה יהיה עליך לשחרר אותו בחזרה לפני ניפוח הצמיג מחדש.

  כיצד לנפח את צמיג הקלנועית שלך

  ישנם שני סוגים עיקריים של צמיגי קלנועית: גומי מלא ומוצק. צמיגים מלאים באוויר נבדקים בדרך כלל באמצעות מד לחץ בחלק האחורי של הצמיג. אם לקלנועית שלך יש סוג כזה של צמיגים ואתה מרגיש שהלחץ דורש התאמה, תחילה יהיה עליך לאתר את בסיס השסתום על גלגל הקלנועית שלך.

  בסיס השסתום יהיה ליד מרכז הגלגל או בבסיסו. רוב שסתומי הגלגלים מושחלים, כך שתצטרך להדק אותו באמצעות מפתח ברגים ביד. מצא את מכסה בסיס השסתום והסר אותו ביד אחת תוך אחיזה בגלגל בשתי ידיים. לאחר הסרתו, הכנס את הזרבובית לחור בסיס השסתום וסובב אותו נגד כיוון השעון עד שיהיה מספיק לחץ אוויר בכדי שתוכל לשחרר את הכל.

  החזר את המכסה על ידי הברגתו בחוזקה, ולאחר מכן התניע את הקלנועית וסע לאט עד שהצמיגים הופכים להיות עגולים. אם הם לא הופכים עגולים לאחר מספר דקות, בדוק שוב את לחץ הצמיג והוסף או הסר אוויר בהתאם.

  היתרונות של צמיג מנופח כראוי

  היתרונות של צמיג מנופח כראוי הוא שהוא יחזיק מעמד זמן רב יותר ויעניק לך אחיזה טובה יותר על הקרקע. לצמיג מנופח כראוי יש יציבות רבה יותר מכיוון שהוא לא יושב על גבי החישוק, ולכן מציע טיפול טוב יותר ומפחית את הסיכון שהקלנועית תתהפך במהלך נסיעה.

  סיבות נפוצות לחוסר אוויר בצמיגים וכיצד ניתן למנוע זאת

  הגורם השכיח ביותר לצמיגים שטוחים בקלנועית הוא שבסיס השסתום לא מהודק מספיק. לא קשה לפתור את הבעיה הזו, רק להדק אותו חזרה באמצעות מפתח ברגים. הסיבה השנייה השכיחה לחוסר אוויר בצמיגים היא שמד לחץ הצמיגים עשוי להיות מוגדר בצורה לא נכונה.

  טיפים לבדיקת לחץ האוויר בצמיגים באופן קבוע, כך שלא יהיו לך הפתעות

  חשוב לבדוק את לחץ הצמיגים של הקלנועית שלך באופן קבוע, כך שלא יהיו הפתעות. בדיקת לחץ הצמיגים לעתים קרובות יותר תבטיח גם שהוא לא ירד מדי ויגרום לתקלות של הקלנועית.

  עליך לבדוק את לחץ הצמיגים לפני שאתה יוצא לנסיעה, כמו גם לאחר מכן. אם לחץ האוויר בצמיגים ירד באופן משמעותי, יש לנפח אותו מחדש כדי לשמור על ביצועים מיטביים.

  אלמוג קינן

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  מאמר זה וכל התוכן באתר רכבי אמירים נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקלנועיות החשמליות. בשביל שיהיה לכם את כל המידע שצריך כדי לקבל החלטה מושכלת ומשתלמת, וכמובן כדי שתמצאו את הקלנועית שהכי מתאימה לכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  דגמי קלנועיות שיכולים לעניין אותך