דף הבית / מדריכים / מה המהירות של קלנועית חשמלית

מה המהירות של קלנועית חשמלית

  לקבלת הצעת מחיר והכוונה על קלנועית השאירו פרטים:


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש באתר.

  קלנועיות הן בחירה פופולרית עבור אנשים עם מוגבלות בניידות, אולם אנשים רבים תוהים עד כמה מהר הכלים האלו יכולים לנסוע. המהירות המרבית שקלנועית יכולה להגיע היא 12 קילומטר לשעה. זהו הגבול המותר לנסיעה לפי חוק בארץ לסוג רכב זה.

  כאשר מדובר בקלנועית זוגית לרוב הדגמים יש שתי אפשרויות מהירות – מהירות מלאה (12 קמ"ש) וחצי מהירות (6 קמ"ש). בדרך כלל ישנו כפתור בחירה בצד הימני של הכידון, איתו אפשר להחליף בין שני מצבי המהירויות.

  מהי המהירות הממוצעת של קלנועית

  המהירות הממוצעת של קלנועית נעה בין 8 ל -10 קילומטרים לשעה. זה אולי נראה כמו מהירות איטית מאוד, אך ניתן להגדילו בעזרת מאיץ. בעוד שלחלק מהדגמים אין תכונה זו, יש באחרים. חשוב לוודא שאתה מקבל אחד שעושה זאת אם אתה רוצה לנסוע מהר יותר מקצב ההליכה הרגיל.

  המהירות האיטית של קלנועיות מועילה לאנשים עם כושר הליכה מוגבל או חסר כל, במיוחד אם הם צפויים לעבור על דשא, חול או שטחים קשים אחרים. זה מבטיח שהרוכב לא יחליק ויפול בגלל עלייה פתאומית במהירות. קלנועיות משמשות גם כחלופה למכשירי הליכה שהם אפילו איטיים יותר, כך שהמהירות לא כל כך מהווה בעיה.

  הגורמים שמשפיעים על מהירות קלנועית

  ישנם מספר גורמים המשפיעים על המהירות המרבית של קלנועית. 

  משקל הנוסע: אם אתה כבד יותר, הקלנועית שלך תנוע באופן טבעי לאט יותר. גם דגמים גדולים יותר בדרך כלל כבדים יותר ולא יוכלו לנוע מהר כל כך.

  שטח: אם אתה עולה במעלה הגבעה או בשטח מחוספס, מהירותך תרד באופן טבעי. הסיבה לכך היא שהגלגלים צריכים לעבוד קשה יותר כדי להזיז את הקלנועית קדימה.

  מצב הסוללה: הסוללות קובעות עד כמה רחוק אתה יכול להגיע על הקלנועית שלך. אם הסוללה חלשה או כמעט מרוקנת, לא תוכל לנסוע מהר כל כך. גם אם המהירות המרבית של הקלנועית תהיה גבוהה, זה עדיין ירגיש שאתה זז לאט מהרגיל מכיוון שלסוללה שלך אין מספיק כוח כדי לשמור על המהירות הגבוהה.

  מהירות מרבית: בעוד שקלנועיות יכולות להגיע עד 12 קילומטרים לשעה, ישנם כאלה המיועדים למהירות שיכולה להגיע רק עד 8 קילומטרים לשעה.

  רוב הקלנועיות מאפשרות להתאים את המהירות באמצעות כפתור קטן בלוח הבקרה. זוהי תכונה שימושית מאוד אם אתה רוצה לנסוע במהירות או להאט.

  אם אינך בטוח כמה מהר הקלנועית שלך תוכל לנסוע, יש דרך לברר מה המהירות המרבית שלה. תסתכל על התווית בלוח הבקרה והיא תגיד משהו כמו "מהירות מקסימלית 12 קמ"ש". זו המהירות הגבוהה ביותר של הקלנועית.

  האם אפשר להגביר את המהירות המירבית של קלנועית

  למרות שזה עשוי להיות מפתה לנסות ולהעלות את מהירותו של קלנועית, הרי שזה נוגד את חוקי התחבורה ואפשר לקבל קנסות על כך.

  אם אתה מקבל קלנועית המאפשרת לכוון את המהירות, אז חשוב לכוון אותו בקצב איטי יותר ולהעלות את המהירות בהדרגה עד שזה מרגיש לך נוח. אם לקלנועית הניידות שלך אין מאיץ, אל תנסה לשנות את המהירות המרבית בגלל סיבות בטיחותיות.

  קלנועיות הם פרקטיות מאוד לאנשים שאינם יכולים ללכת או מתקשים מאוד בהליכה. הם גם בטוחים יותר מאשר עזרי הליכה מכיוון שהם לא משאירים אותך חשוף לסיכון לנפילה.

  עם זאת, חשוב לזכור שכמו כל רכב אחר בכביש, עליך לציית לחוקי התעבורה ולא להפעיל את קלנועית הניידות שלך באופן המסכן אותך או אנשים אחרים.

  אלמוג קינן

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  מאמר זה וכל התוכן באתר רכבי אמירים נכתב על ידי אלמוג קינן ואנשי מקצוע מנוסים בתחום הקלנועיות החשמליות. בשביל שיהיה לכם את כל המידע שצריך כדי לקבל החלטה מושכלת ומשתלמת, וכמובן כדי שתמצאו את הקלנועית שהכי מתאימה לכם. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  דגמי קלנועיות שיכולים לעניין אותך