מה ההבדל בין קלנועית לרכב תפעולי?

  להצעת מחיר על קלנועית השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-6100


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  קלנועית טומנת בתוכה יתרונות רבים בהשוואה לרכב תפעולי: זולה יותר לרכישה, עלויות תחזוקה נמוכות יותר, מייתרת את הצורך ברישיון נהיגה, טסט, ביטוח לרכב ועוד. יתרה מכך, על פי החוק לא ניתן לנסוע עם רכב תפעולי מחוץ לאזור תפעולי ייעודי.

  כמו כן גם אסור לנסוע עם רכב תפעולי על הכביש או על המדרכה. לעומת זאת, עם קלנועית ניתן לנסוע על בכל מקום בארץ כולל גם כבישים ומדרכות. זאת משום שקלנועית היא כלי עזר אשר נותן תחליף לכיסא גלגלים ואי לכך מותר להשתמש בה בכל מקום שרוצים.

  יתרונות של קלנועית על פני רכב תפעולי

  • בטיחות: קלנועית חשמלית היא כלי אשר לרוב מיועד לאנשים בעלי מוגבלויות וכמו כן גם לאנשים מבוגרים. אי לכך זהו כלי נוח וקל יותר לנהיגה והוא מותאם לאנשים בעלי שליטה מוגבלת. רכב תפעולי הוא כלי גדול ומהיר יותר, ובגלל סיבה זו הוא גם מסוכן יותר.
  • מותר לנסוע בכל מקום: קלנועית חשמלית היא כלי עזר לצורך ניידות ומבחינת החוק היא בדיוק כמו כיסא גלגלים חשמלי. בגלל עובדה זו, מותר לנסוע על קלנועית בכל מקום בארץ, וכמו כן מותר לנסוע איתה גם על מדרכות ובתוך מקומות סגורים. להבדיל, רכב תפעולי רשאי לנסוע אך ורק במקום אשר הוגדר כאזור תפעולי, ואי לכך ברוב המקומות בארץ לא ניתן לנהוג על רכב תפעולי.
  • עלות תחזוקה נמוכה: עלות תחזוקה של קלנועית נמוכה משמעותית מזו של רכב תפעולי. הסיבה לכך היא שישנם רק 3 מצברים בקלנועית. זאת, בשונה מרכב תפעולי בו קיימים 6 מצברים. מדובר על חיסכון של כ-50% בממוצע בעלויות התחזוקה הקיימות. 
  קלנועית פיקוד שבת
  קלנועית זוגית

  ההבדלים המרכזיים בין קלנועית לרכב תפעולי 

  • חוקי נסיעה: ניתן לנסוע עם קלנועית על הכביש או על המדרכה. בשונה מקלנועיות, לא ניתן לנסוע עם רכב תפעולי על הכביש, אלא רק בתוך שטחים סגורים עם אישור מיועדים לכלי רכב תפעוליים כגון: שדות תעופה, מפעלים, קיבוצים, גני חיות וכדומה.
  • ביצועים שונים: רכב תפעולי בעל ביצועים טובים יותר ומהיר יותר מקלנועית. עם זאת, על רכב זה אין ביטוח במקרה של תאונות, והוא לא נבדק כלל במכון הרישוי. 
  • גודל: קלנועית קטנה וקומפקטית יותר. מה, שלמעשה, מאפשר להיכנס עם הקלנועית למקומות צרים יותר (שווקים, קניונים, בתים וכו'). לעומת זאת, רכב תפעולי הינו גדול יותר ואינו קומפקטי כמו הקלנועית. 
  רכב תפעולי
  רכב תפעולי

  איך לבחור קלנועית מתאימה? 

  בכל הקשור לקלנועיות, אין ערובה לכך שהקלנועית היקרה ביותר בהכרח תהיה הטובה ביותר עבורכם. לדוגמא, אם יש צורך בקלנועית מאושרת לטיסה – האם תזדקקו לקלנועית שככל הנראה ימנעו מכם להעלות אותה למטוס? סביר להניח שלא. לכן, הגדירו את צרכיכם טרם ההחלטה לקנות קלנועית חדשה. 

  האם כדאי לרכוש קלנועית יד שנייה? 

  כדאי לשקול לקנות קלנועית יד 2 אם התקציב שלכם נמוך יחסית. הדבר עשוי לחסוך לכם כסף רב, ועדיין תוכלו ליהנות מקלנועית טובה ושימושית. עם זאת, יש לקחת בחשבון פרמטרים שונים לפני שקונים קלנועית יד שנייה. האם יש אחריות? האם יש שירות לקוחות זמין? כמו כן, רצוי גם לבדוק האם ישנם ליקויים טכניים כלשהם. 

  קלנועית רלוונטית יותר עבור אנשים פרטיים  

  בשורה התחתונה: קלנועית זולה הרבה יותר, וכך גם עלויות התחזוקה שלה. אין צורך ברישיון נהיגה, טסט או ביטוח. רכב תפעולי מיועד עבור מטרות מאוד מסוימות והוא מגיע עם הגבלות רבות, ומשום כך הוא פחות רלוונטי עבור אנשים פרטיים.

  דגמי קלנועיות שיכולים לעניין אותך